افزودن به علاقه مندی ها    چاپ این مقاله

۱۱ قانون انتخاب نام دامنه

 1. انتخاب دامنه از میان ۵ کلمه کلیدی

هنگامی که شما برای اولین بار شروع به جستجو برای نام دامنه می کنید، ۵ واژه یا عبارت می تواند به شما در توصیف بهترین نام دامنه کمک کند. هنگامی که شما این لیست از واژها را آماده کردید آنگاه با اضافه کردن پیشوند یا پسوند، نام دامنه ایده ال خود را ایجاد کنید. به عنوان مثال اگر شما در حال راه اندازی یک نام دامنه مرتبط با وام مسکن می باشید ممکن است از کلماتی مانند امور مالی، سهام، نرخ بهره، پرداخت خانه، استفاده کرده تا بعد از کمی جستجو و فکر کردن نام دامنه مناسب را برای خود انتخاب کنید.
 1. منحصر به فرد بودن دامنه

داشتن یک وب سایت که با یک وب سایت محبوب و پر بازدید کننده شخص دیگری اشتباه گرفته شود یک فاجعه به حساب می آید. بنابراین هیچ وقت دامنه ای را انتخاب نکنید که با دامنه شخص دیگری مشابه باشد.
 1. فقط دامنه های دات کام موجود را انتخاب کنید

اگر شما در مورد ساخت یک وب سایت موفق و طولانی مدت جدی هستید باید نگران نام تجاری، نام و نام خانوادگی و هدایت ترافیک به سمت وب سایت خود باشید. همیشه هدایت ترافیک به دات نت (.net) و دات اورگ (.org) خوب میباشد اما داشتن دامنه با پسوند دات کام (.com) با وجود تکنولوژی های موجود در این زمان حیاتی میباشد.
 1. نوشتن و تایپ کردن نام دامنه آسان باشد

اگر نام یک دامنه نیاز به توجه زیادی برای نوشتن داشته باشد (مانند طولانی  و یا سخت بودن آن)، احتمالا بخش زیادی از ارزش نام تجاری آن از دست خواهد رفت. سعی کنید در انتخاب نام دامنه از حروف زیر حتی الامکان اجتناب کنید. حروفی مثل P , Z , X , C.
 1. آسان به خاطر سپردن نام دامنه

همیشه نام دامنه را انتخاب کنید که سر زبان بماند و در ذهن به خاطر سپرده شود. هنگامی که شما وب سایتی با ترافیک بالا داشته باشید هیچ وقت نمی خواهید که نام دامنه وب سایت شما قابل حفظ کردن نباشد و یک بازدید کننده نتواند نام وب سایت شما را به شخص دیگری معرفی کند.
 1. انتخاب نام دامنه کوتاه

نام دامنه کوتاه برای حفظ کردن و تایپ کردن بسیار آسان می باشد و برای وب سایت های تجاری و رسانه های آنلاین بسیار مهم میباشد که نام دامنه کوتاه باشد تا مردم براحتی آن را حفظ کنند و بتواند به وب سایت دسترسی سریع داشته باشند.
 1. ایجاد و تحقق انتظارات دیگران

هنگامی که شخصی برای اولین بار نام دامنه شما را می شنود باید نام دامنه طوری باشد که آن شخص قادر باشد فورا و با دقت محتوای وب سایت شما را حدس بزند.
 1. اجتناب پذیری نقض حقوق مولف

در اغلب مورد ممکن است این اشتباه سهوا انجام گیرد و می تواند سبب از بین رفتن یک نام دامنه عالی و یا یک شرکت بزرگ شود و باید همیشه مطمئن شوید که نام سایت شما حقوق کپی رایت یک شرکت دیگر را نقض نکند. شما قبل از خرید در جستجو در وب سایت زیر از حقوق کپی رایت آن آگاه شوید.
www.copyright.gov
 1. مجموعه خود را جدا از نام تجاری دیگری بگذارید

استفاده از نام دامنه منحصر بفرد یک راه بسیار خوبی برای ایجاد ارزش اضافه به نام دامنه شما میباشد. همیشه بدانید که یک نام تجاری چیزی بیش تر از ترکیبی از کلمات میباشد.
 1. از خط تیره و اعداد در نام دامنه استفاده نکنید

استفاده از خط تیره و اعداد نام دامنه شما را به صورت شفاهی دشوار می کند و به خاطر سپردن و تایپ آن را سخت می کند. بنابراین پیشنهاد می کنم سعی کنید از خط تیره و اعداد در نام دامنه استفاده نکنید استفاده از آنها می تواند برای بازدیدکنندگان گیج کننده باشد.
 1. استفاده از ابزار انتخاب دامنه

استفاده از وب سایت www.portalmizban.ir میتواند کمک زیادی به شما بکنید چرا که پس از انتخاب نام دامنه در صورت آزاد نبودن آن، دامنه های آزادی را که میتوانید نزدیک به آن دامنه بگیرید را به شما پیشنهاد میدهد.


آیا این پاسخ مفید بود؟

خوانده شده
Powered by WHMCompleteSolution